čtvrtek 31. ledna 2013

Simonka v říši divů, aneb já v CANDY STORE

Vítám Vás u dalšího, dnes nekosmetického článku.

Konečně jsem se v pondělí 28. 1. 2013 odhodlala zajít si pro mou objednávku do xparfémů. Cestou zpět k metru jsem si uvědomila, že jsem nedávno četla na internetu o CANDY STORE, a že je nedaleko od metra I. P. Pavlova. Zavolala jsem tedy mému příteli, aby mě po telefonu naváděl. Byl to docela porod, jelikož mapy nejsou nic pro mě a ztratím se všude. Nakonec jsem ale k cíli došla :)



A sem tu, konečně jsem navštívila CANDY STORE. Prošmejdila jsem celý obchod a nakoupila pár drobností viz. foto. V košíku jsem si odnášela Coca Colu s příchutí vanilky, Jell-o s příchutí jahody, Frosty Nerds 170g a samozřejmě nesmějí chybět co? no přeci Jelly belly 100g. :)










Příprava želé byla velice jednoduchá, jen se smíchá sypká směs s horkou vodou a míchá se 2 minutky, poté se do směsy naleje studená voda, naposled zamícháme a nalejeme do formiček, popřípadě přidáme ovoce. Jelikož jsem momentálně na chalupě v Jižních Čechách, neměla jsem k dispozici formičky, tak jsem použila 2 větší misky. Bohužel, z těchto misek se mi to nepodařilo vyklepnout, viz obrázek :) Ale i tak bylo želé dobré.



Napříště mám už vymyšlěný nákupní seznam :) 
  • Flipz Milk Chocolate - preclíčky s čoko polevou
  • Snyders Pretzels - slaná dobrůtka různých chutí :)
  • Aunt Jemima Pancake Syrup - palačinkový javorový sirupek
 Jestli máte zkušenosti s jakýmikoliv americkými dobrůtkami, dejte mi vědět v komentářích.

čtvrtek 24. ledna 2013

Nejslavnější parfém světa CHANEL No 5

Když se řekne CHANEL, určitě každou ženu napadne nebo si vybaví něco typického. Mě osobně se vybaví černá i bílá barva, klobouky, zde zmiňovaný Chanel No 5, odvážnost, ženskost, krása a hlavně modernost. Myslím si, že každý kdo je milovníkem vůní stejně jako já, tuto vůni zná na vlastní kůži, na vlastní čmuch :) a nebo o ní alespoň slyšel. Mnohé vůně od chanelu jsou si na čmuch velice, ale opravdu velice podobné a v prvních fázích i snadno zaměnitelné, ale tato "5" ani náhodouuuu.
Chanel No 5 EDP
Tento všemi známý, úchvatný parfém se teoreticky považuje za nejslavnější světový parfém. Chanel No 5 v sobě skrývá více jak 80 vonných složek. Hlava parfému v sobě skrývá květ hořkého pomeranče, ylang-ylang a aldehyd. Srdce vůně nese jasmín a májovou růži. A v základu najdeme pro mě nejlepší složky celého parfému a to santalové dřevo, vetiver a bourbonskou vanilku... mňam :) V roce 1921 ho GABRIELLE "COCO" CHANEL, francouzská módní návrhářka, uvedla na trh a jako vánoční dárek rozdala 100 flakónú svým věrným zákazníkům. Na trh, co se týče prodeje, vyšel v polovině roku 1922.
GABRIELLE "COCO" CHANEL
Proč vlastně název CHANEL No 5? Tento jednoduchý a originální název vznikl ze slepé zkoušky. Z celé řady očíslovaných lahviček se vzorky parfémů si návrhářka vybrala vzorek s číslem 5. Samotné číslo 5 bylo oblíbeným číslem Coco a zároveň pro ní toto číslo mělo i symbolickou hodnotu. Sirotčinec, ve kterém vyrůstala, založil řád, který kladl důraz na numerologii a číslo 5 pro něj bylo mystickým číslem. Dále cesta, po které krásná Coco denně chodila k modlitbám, byla vydlážděná a obrazce vytvářely opět číslici 5. Tak proto CHANEL No 5, jak jednoduché. 

Chanel No 5 si oblíbila Marilyn Monroe. Co se týče reklamních spotů, tuto vůni nově zosobňuje Audrey Tautau, která vystřídala Vicky Hilbert, Catherine Deneuve, Carole Bouquet, Estelly Warren a Nicole Kidman. O vzniku tohoto parfému přímo pojednává životopisný francouzský film COCO CHANEL a IGOR STRAVINSKIJ z roku 2009, tento film je moc zajímavý a pro mě úchvatný, koho život krásné Coco zajímá, určitě se na tento film podívejte, protože stojí za to.
Odstřik Chanel No 5 EDP
Abych se přiznala, tuto vůni jsem cítila naposledy asi před rokem. Proto jsem se dnes odpoledne stavila v Sephoře a poprosila mladou, příjemnou asistentku prodeje jestli by mi nevytvořila vzorek. :) Slečna byla velice ochotná, tímto jí zdravím :) a Chanel No 5 EDP mi odstříkala a já jsem se znovu mohla ponořit do složení parfému a názor po roce na tuto vůni nezměním.  Můj názor na tuto vůni je velice rozmanitý. Já jsem milovníkem vůní gurmánských, dále vúních obsahující vanilku, ale na druhé straně se mi moc líbí vůně, které krásně voní čistotou a pudrem :) Vanilkou a čistotou by Chanel No 5 docela odpovídal, ale ne, za mě ne a dost mě to mrzí, ale asi jsme si k sobě cestu nenašli. Tuto "chanelovskou" klasiku bych zařadila do mýdlových, květinových klasik. Ze začátku je výrazně cítit ylang-ylang říznutý aldehydem, a to je to, co mi vadí na této vůni. Po odeznění těchto složek z hlavy parfému už mě to láká víc a víc, protože je tu krásně cítit vůně vanilky a santalového dřeva. Chanel No 5 z vlastní zkušenosti radím zkoušet přímo na kůži, čili na zápěstí a nikoliv na testovací papírek. Velké plus dávám této vůni za to, že působí velice elegantně a sexy.  Mám ráda flakóny jednoduché, a proto tento flakón je pro mě úplně úžasný (edp). Tvar flakónu je klasicky hranatý, působící velice robusně a za to má vůně ode mě další velké plus. A v takto krásném flakónku najdeme jantarově-zlatou tekutinu... ach jak krásné.

A co vy říkáte na tento skvost mezi parfémy?? Budu ráda za jakýkoliv komentář.

xoxo Simča xoxo

úterý 22. ledna 2013

Take-Off

A je to tady... konečně můžu poprvé vzlétnout. :) Všechny Vás vítám na palubě :)

 
Tento blog poveze články o věcech, které mě moc baví. Těmi věcmi budou především parfémy, kosmetika, móda, dobré jídlo, ale někdy spolu zabrousíme i jinam :) 

K psaní tohoto blogu mě asi nejvíce dokopal můj přítel Ondra, kterého tímto zdravím a dále to byla má super kamarádka Madlenka, kterou tímto také moc a moc zdravím a samozřejmě to byl i můj velký chtíč. Asi bude chvíli trvat než se s blogem stanu dobrou kamarádkou, proto Vás všechny, koho by THSimBlog lákal a mohl zajímat prosím o strpení, a jakmile se zkamarádíme vrhnu se na to se vším všudy :)

Koho blog nebude bavit, nebo se mu nebude líbit, nechť ho nečte ...

Vím, že na internetu v dnešní době je několik mnoho blogů na podobná někdy i stejná témata, ale o tom to je ne? :) Více názorů a zkušeností na stejné věci. Tímto bych chtěla THSimBlogu popřát, ať má věrné čtenáře a ať se líbí. 

A brzy s prvním článečkem nashledanou a těším se i na Vaše komentáře :)

xoxo Simča xoxo