středa 26. června 2013

Makronky z farmářského trhu :)

Určitě jste každý z Vás slyšel o pravé francouzské delikatese, která se jmenuje macaroons, neboli makronky :))

Makronky jsou jemňoučké mandlové pusinky, které jsou slepované sladkým krémem, který si každý udělá podle své fantazie :)


Minulý rok jsme s přítelem byli v Paříži a tam jsme ochutnali a to bylo mňamóózní, samozřejmě si je můžete ochutnat i u nás ve francouzském pekařství PAUL, ale za docela velký peníz a včera jsem zjistila, že se dají pořídit i na farmářském trhu na Náměstí republiky a tak jsem se dnes vydala a pořídila jich hned 15 kousků, jedna malinká pusinka vyjde na 25 kč, takže stejně velký peníz jako například u Paula, ale když si je dáte jednou za uherák tak se to dá :)))


Světle růžová zdobená kokosem - jahodody s kokosem
Žlutá - ananas s čokoládou
Béžová s pekanem - pekanový ořech s javorovým sirupem
Světle zelená - máta s čokoládou
Tmavě zelená - gorgonzola s vlašským ořechem
Fialová - levandule
Hnědá - karamel se slaným máslem


Kdo mě zná ví, jaká je můj favovit :)))
Ano anoo pěkně prosím jedna se o karamelovou makronku a o levandulovou :)) ale teda nečekaně mám hubu slepenou :)

xoxo Simča xoxo






úterý 4. června 2013

Ukázka mého nákupu z 28.5. 2013

Vítám Vás všechny u mého dalšího kosmetického článku :) 

V tomto kratičkém článku, bych Vám chtěla ukázat 6 produktů, které mi říkají maminko už týden. Ze všeho co jsem si pořídila mám neskutečnou radost a nelituji toho, že jsem zase opět utrácela těžce vydělané penízky :)



 

 
Z práce mě poslaly něco vyřídit na VZP, která sídlí naproti obchodnímu centru MY :)) Vždy když jdu na VZP ať chci nebo ne skončím v MY v oddělení kosmetiky atd..... a tak se stalo.
Už delší dobu jsem se tam chodila dívat na produkty značky BOMB COSMETICS a nevěděla, zda si něco vzít či ne a teď jsem si řekla proč něco nevyzkoušet. A hned jsem si vzala dva produkty anglické firmy, která se zabývá ruční výrobou přírodní kosmetiky za použití nejkvalitnějších ingrediencí - jakými jsou bambucké máslo, vzácné esenciální oleje.
Jedná se o :  
  • Vonnou svíčku PASSION FRUIT SUNDAE
  • Sprchový krém VANILKA pro extrémně suchou pleť

Další věci jsou od firmy MONTAGNE JEUNESSE a tyto nádherné sáčky jsou pro mě novinkou, néé že bych tuto firmu neznala, pouze jsem jejich produkty nevyzkoušela a tak jsem si vzala hned 3 krásné pytlíčky : 
  • ČISTÍCÍ PROUŽEK NA NOS s dřevěným uhlím
  • OVOCNÁ SLUPOVACÍ MASKA
  • VANILKOVÁ SAMOZAHŘÍVACÍ MASKA
Musím se přiznat, že ikdyž tyto pytlíčky mám doma už týden, nebyla jsem schopná tu krásu natrhnout a použít, ale až to udělám určitě Vám dám vědět.

A poslední věc, kterou jsem si ten den pořídila je šampon TIMOTEI - DEEP BRUNETTE zase opět to bude novinka, ikdyž od Timotei jsem teď používala Grepový šampon na objem a byl super.

Až vše vyzkouším napíši Vám samostatně recenze na jednotlivé produkty.

Pokud už něco stejného či podobného vlastníte napište mi Vaše názory a postřehy. :)

xoxo Simča xoxo
 

úterý 28. května 2013

Denisky sbírka ušniček a můj názor :)))


Všechny Vás vítám u dalšího článku, tentokrát článek nebude o parfémech ani o kosmetice, ale bude věnovaný doplňkům a to UŠNIČKÁM. :) 

Jelikož já sama bohužel nesnesu bižuterii, a musím mít v uchu pouze ocel (a to momentálně mám ušnici pouze v jednom uchu už asi třičtvrtě roku), požádala jsem opět mou kamarádku Denisku o kratičký, výstižný a jasný názor na její velikou zálibu, s kterou ji velice ráda pomáhám :), když nemůžu pořizovat sama sobě tak alespoň svým nejmilejším. Tak se pojďme spolu podívat na její názor na naušničky a hlavně na její - mojí :) úchvatnou sbírku.

Jimi se krášlily už ženy od pradávna. Dnešní designy dovedou úplně změnit image ženy!
Množství tvarů, barev a materiálů nám dává možnost dotvořit náš exteriér k nepoznání. Ke každé náušnici je však třeba zvolit správný tvar účesu.

Moje slabost k náušnicím se projevovala již v dětském věku. Ještě v předškolním věku jsme se zeptala své maminky „Kde máš ušničky?“ Tím jsem jí dala podnět, že si až v dospělosti nechala propíchnout uši a vůbec toho dodneška nelituje.

V poslední době, co znám mou úžasnou kamarádku Simonku, se začala rozrůstat má sbírka náušnic ve velké míře. Mám 60 párů úžasných kousků! Zcela jsem propadla této vášni, jak se na přiložené fotografii můžete přesvědčit! 

Ráno, při výběru outfitu, nikdy nezapomenu při odchodu z domu nasadit jedny z mnoha mých krásných párů náušniček dle typu a barvy oblečení, druhu účesu a příležitosti. Opravdu využívám všechny druhy. Mnohdy stačí jednoduchá halenka a kostýmek a krásné náušnice vytvoří zajímavý a atraktivní vzhled.

Když na ně někdy ve spěchu zapomenu, připadám si celý den nesvá a neúplně oblečená. Nemusím mít vždy prstýnky, náramky, ale náušnice jsou pro mne opravdu nezbytnost!


Tak co říkáte na tuto sbírku? 
A jak jste na tom s ušnicemi vy??

xoxo Simča xoxo