Určitě jste každý z Vás slyšel o pravé francouzské delikatese, která se jmenuje macaroons, neboli makronky :))
Makronky jsou jemňoučké mandlové pusinky, které jsou slepované sladkým krémem, který si každý udělá podle své fantazie :)
Minulý rok jsme s přítelem byli v Paříži a tam jsme ochutnali a to bylo mňamóózní, samozřejmě si je můžete ochutnat i u nás ve francouzském pekařství PAUL, ale za docela velký peníz a včera jsem zjistila, že se dají pořídit i na farmářském trhu na Náměstí republiky a tak jsem se dnes vydala a pořídila jich hned 15 kousků, jedna malinká pusinka vyjde na 25 kč, takže stejně velký peníz jako například u Paula, ale když si je dáte jednou za uherák tak se to dá :)))
Světle růžová zdobená kokosem - jahodody s kokosem
Žlutá - ananas s čokoládou
Béžová s pekanem - pekanový ořech s javorovým sirupem
Světle zelená - máta s čokoládou
Tmavě zelená - gorgonzola s vlašským ořechem
Fialová - levandule
Hnědá - karamel se slaným máslem
Kdo mě zná ví, jaká je můj favovit :)))
Ano anoo pěkně prosím jedna se o karamelovou makronku a o levandulovou :)) ale teda nečekaně mám hubu slepenou :)
xoxo Simča xoxo
Žádné komentáře:
Okomentovat